Vilnia

VilniaVilniuje gyvenantiems baidarių entuziastams turėtų būti įdomus plaukimas Vilnia (Vilnele). Tai iš tiesu įdomi, vingiuojanti ir ekstremali upė, skirta patyrusiems vandens turistams, gebantiems baidarę valdyti pakankamai tiksliai ar tiems, kurie nebijo sušlapti.

Dviejų dienų plaukimo maršrutas Vilnios upe yra vienas populiariausių vasaros metu, tačiau ši upė ypatinga tuo, kad ja plaukti galima net ir pavasarį, rudenį ar žiemą – Vilnia neužšąla net ir prie gana žemos temperatūros. Žinoma, žiemos metu verčiau rinktis trumpesnius, 2-4 valandų trukmės, maršrutus. Vasarą taip pat galima plaukti ir ne dvi dienas, o vieną ar vos pusdienį, jei visai neturite laiko. Kitaip tariant, sau tinkamus maršrutus Vilnios upe ras kone kiekvienas baidarių nuoma susidomėjęs ir irklus į rankas imti susiruošęs žmogus.

Nors baidarės Vilnia skrieja ypač gražiais, romantiškais ir maloniais vaizdais, ši upė nėra skirta ypač ramaus plaukimo trokštantiems žmonėms. Plaukimas Vilnele labiau tinka plaukiantiems jau ne pirmą kartą, turintiems suvokimą, kaip valgyti baidarę ekstremaliose situacijose, tačiau jei Jūsų kompanijoje yra bent vienas patyręs plaukikas – išmėginti plaukimą šia nuostabia Vilniaus miesto teritorijoje vingiuojančia, iš Baltarusijos atitekančia upe tiesiog būtina.

Irkluodami Vilnia galite pamatyti:

  • Keną – Lietuvos pasienio kaimą, kuris gana svarbus Lietuvai dėl čia esančio pasienio punkto kelyje Vilnius – Šumskas bei svarbios geležinkelio atkarpos.
  • Buvusią Nevieriškių hidro elektrinę, kuri yra dalinai demontuota, tačiau vis dar galima matyti likusias užtvankos dalis.
  • Lavoriškes – dar vienas kaimas, pro kurį plaukdami galėsite pasigrožėti bažnyčia. Esant norui, galite į ją užeiti, čia saugomi vertingi dailės kūriniai.
  • Praplaukus dar keletą nedidelių kaimų Jus pasitiks Mickūnų miestelis.
  • Toliau jau Vilniaus miesto pradžia – Naujoji Vilnia. Tai daugiau pramoninis miesto rajonas, tačiau gana tankiai apgyvendintas. Čia gausu tiltų tiek automobiliams, tiek pėstiesiems. Plaukiantiems vieną dieną ar kelias valandas – Naujoji Vilnia gali būti pradžios tašku.
  • Įplaukus į Pavilnių regioninio parko teritoriją išvysite vieną įspūdingiausių objektų – Pučkorių atodangą, o paplaukę dar šiek tiek, vilniečių ir svečių ypač pamėgtą vietą – Belmontą (itališkai Bello Monte reiškią gražų kalną).
  • Praplaukę Markučius įplauksite į Užupio, Senamiesčio teritoriją, praplauksite atnaujintą Bernardinų sodą (buv. Sereikiškių parkas, Jaunimo parkas) ir įplauksite į Nerį, kur ir galėsite baigti savo plaukimą.

Jei toks gausus įdomių vietų sąrašas, kurį papildo miškai ar kur ne kur esančios pievos, Jus vilioja – rinkitės plaukimą baidarėmis Vilnios upe.