Jul 032015
 

Išdžiuvusi žolėPrasidėjusi liepa, meteorologijos specialistų spėjimu, bus labai sausa. Numatoma, kad oro temperatūra bus aukštesnė už vidutinę liepos mėnesio temperatūrą, o kritulių kiekis bus mažesnis už normą. Žvelgiant iš vienos pusės, tai gera naujiena numačiusiems atostogas Lietuvoje, tačiau bloga žinia tiems, kurie mėgsta ekstremalesnius plaukimus baidarėmis – upės nusės, labiau apžels.

Aukštesnė oro temperatūra ir mažas lietingumas paskatins garavimą iš įvairių vandens telkinių, upės nuseks. Visgi, meteorologijos specialistai pastebi, kad stichinės nelaimės, neigiamų ekologinių pasekmių pasiekta nebus. Lietuvoje išskiriama 11 vietų, kuriose atidžiai stebimas vandens lygis. Nei vienoje iš šių vietų per artimiausias dvi savaites neprognozuojamas išsekimas iki kritinės ribos (gamtosauginio debito). Galima daryti prielaidą, kad didžioji dalis upių, bent jau populiariausios, tokios kaip Žeimena ar Lakaja, bus nesunkiai praplaukiamos baidarėmis, nors srovė ir bus mažiau juntama, o kur ne kur gali būti sunku praplaukti dėl sumažėjusio vandens lygio ir upėse esančių kliūčių. Taip pat bus galima mėgautis saulėtomis, šiltomis (netgi karštomis) dienomis, o vanduo Jus atgaivins.

Dėl lietaus stygiaus ir išsausėjusių miškų, raginame būti ypatingai atsargiais, nekūrenkite laužų tam neskirtose vietose, nepalikite stiklų ir kitų šiukšlių, po šašlykų kepimo tinkamai užgesinkite šašlykinę ar laužavietę. Saugokime gamtą kartu!